Tükendi
$53.77 KDV Dahil

Şal

Omuzlarınızda hak ettiğiniz göz alıcı şıklığı, her biri özgün tasarımımız olan şallarımızla yakalayın. Bununla birlikte stilinizi ortaya koyan seçimlerinizde Uludağ Triko Şal Koleksiyonu dört mevsim kullanıma uygunluğu ile sizi sarmaya devam eder. Ayrıca şal modelleri çeşitli desenleri ile aksesuar olmanın ötesinde kıyafetlerinize katacağınız ahenk haline gelecektir. Sevdiklerinize hediye edebileceğiniz şal çeşitlerimiz ile onları da bu elit zarafet ile tanıştırabilirsiniz.

Etnik Desenli Şallarımız ile Farkınız Tarzınız

Çoğu kadın klasik ve günlük kombinlerinde belirli bir çizgide kalmayı tercih etmektedir. Oysa cesur, sıra dışı ve yerinde seçimler ile farkınızı konuşturduğunuzda sizden bahsetmeden edemeyecekler. Omuz şalları ile her kıyafetinize farklı bir şıklık ve hava katabilirsiniz. Kaliteli iplikleri ile rahat edeceğiniz kullanıma sahiptirler. Özellikle monogram desen omuz şalı en çok tercih edilen omuz şal modellerimizdendir.

Yaşayan Motifleri ile Kilim Desenli Şallar

Geçmişten günümüze kalan miras olarak nitelendirebileceğimiz kilimler aslında motifleri ile bizimle konuşmaktadır. Doğayı, duyguları, acıları, anıları üzerinde barındırır ve motifleri ile dile getirir. Özellikle ülkemizin farklı doğal şartları ve asırlardır çeşitli kültürlere ev sahipliği yapmasından dolayı, bu dokumalar, desenleri ve teknikleri bakımından çeşitlenmiştir. Fakat bölge özellikleri göstermekte ve geleneksel yapıları sebebi ile özellikle desen bakımından çok az değişimler görülmektedir.

Kilim Desenleri (Motifleri) ve Özellikleri:

Desenlerin dilini bilerek isteğinize uygun ve enerjinizi olumlu etkileyecek seçimler yapabilirsiniz. Ülkemizde eski dokumaların incelenmesi ışığında edinilen bazı motiflerin anlamları şu şekildedir;Kartal motifi: Gücü ve kuvveti temsil eder.Göz motifi: Kem gözlere ve zarara karşı koruyuculuğuna inanılır.

                    Bukağı motif: Birlikte olma umuduna ve aile birliğine işaret eder.

                    Pıtrak motifi: Bolluğu ve bereketi sembolize eder. Bol çiçekli manasına gelir.

                    Çengel ve artı motifi: Türk dokumalarında insanların tehlikelerden korunması amacı ile sıkça kullanılır.

                    Kuş motifi: Güvercin ve bülbül iyi şansı, karakarga ve baykuş kötülükleri simgeler.

                    Saç bağı motifi: Evlenme isteğini belirtir.

                    Suyolu motifi: İnsan hayatında suyun önemini vurgular.

                    Yıldız motifi: Üretkenliği sembolize eder.

                    Muska ve nazarlık motifi: Muska, sahibini kötü olaylardan korur. Nazarlık ise kem bakışların etkisini azaltır.

                    Küpe motifi: Evlenmek isteyen genç kızın ailesine isteğini dolaylı olarak belli etme şeklidir.

                    Koç boynuzu motifi: Gücü, erkekliği ve üretkenliği temsil eder. Aynı zamanda dokuyan kişinin çok mutlu olduğunu da ifade etmektedir.

                    Eli belinde motifi: Verimliliğin, dişiliğin ve anneliğin sembolüdür.

                    Bereket motifi: Birlikte kullanılan koç boynuzu ve eli belinde erkeği ve kadını simgeler. Bununla birlikte ortadaki gözün aileyi kötülüklerden koruduğuna inanılır.

                    Tarak, El, Parmak motifi: Tarak; doğumu, el ise verimliliği simgeler. Parmaklar, kötü gözlerden korur.

                    Sandık motifi: Genç kızların çeyiz sandığını sembolize eder.

                    Ejderha motifi: Hava ve suyun efendisi olarak kabul edilen ejderhanın bereketli bahar yağmurlarını getirdiğine inanılmaktadır.

                    Hayat ağacı motifi: Sonsuzluğu temsil eder.

                    Akrep motifi: Akrebin kötülüğünden koruması için dokunmaktadır.

Sizler için geleneksel yaklaşımları modern çizgilerle buluşturduk. Şıklığı ve kaliteyi kültürümüzün esintileri ile bütünleştirerek şal modellerimizde hayat verdik.

Çeşitli Kullanım İmkanıyla Size Uyum Sağlar

Hem estetik özellikleri hem de işlevselliği olması sebebi ile şallar, kadınların stilinde özellikle günlük kullanımda çok önemli bir yere sahiptir. Yüksek kaliteli kumaştan üretilen ürünlerimiz eşsiz tasarımları ile sizin gibi göze çarpmaktadır. Bununla birlikte tarzınıza otantik bir görünüm kazandıracak olan kilim ve etnik desenli şallar günün her anında kullanımınıza uygundur. Özellikle hareketlilik katmak istediğiniz kombinlerinizde sıradanlıktan uzak otantik dokunuşlar içeren şal modelleri ile dinamik bir görünüş elde edeceksiniz. Ayrıca özel davetlerde kullanıma uygundur.

Uludağ Triko ile Kaliteden Ödün Vermeyin

Şallar model ve içerik yönünden son derece zengin ürünlerdir. Sitemizde bulunan şallar simli, püsküllü ve çeşitli desenlere sahiptir. Omuz şal fiyatları son derece farklılık göstermektedir. Ancak Uludağ Triko Şal Koleksiyonu kaliteli malzeme içeriği ile zevkinize hitap etmektedir. Bunun yanı sıra özenli üretimimiz her mevsim kullanmanıza olanak sağlamaktadır. Kombin sorunlarınızın son bulduğu ve farklı görünümünüzle dikkatleri üzerinize çekeceğiniz markanız oluyoruz. Bundan böyle sizin ve sevdiklerinizin aradığı estetik ve moda gardıroplarınızda hak ettiği yerini alıyor.  

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR